Regulatory ciśnienia

Regulatory ciśnienia wody

Regulatory ciśnienia wody są niezbędne w instalacji wodnej, aby dostosować ciśnienie wody z sieci wodociągowej do wymaganego ciśnienia w instalacji nawadniającej.

Często zdarza się, że ciśnienie wody w sieci wodociągowej jest zbyt wysokie, co może prowadzić do nieprawidłowej pracy instalacji. W takim przypadku montaż reduktora ciśnienia wody pozwala na zmniejszenie nadmiernego ciśnienia i zapewnienie stabilnego ciśnienia w instalacji, nawet w przypadku wahania ciśnienia wejściowego.

Regulator ciśnienia

Ponadto, regulatory ciśnienia wody pomagają zaoszczędzić wodę poprzez zapobieganie nadmiernym przepływom oraz eliminują ryzyko uderzeń hydraulicznych. Dlatego, zamontowanie regulatora ciśnienia wody jest niezbędne, aby zapewnić prawidłowe działanie instalacji nawadniającej oraz oszczędzać wodę.

Reduktor ciśnienia wody regulowany - czym jest i do czego służy?

Reduktor ciśnienia wody regulowany to urządzenie, które stosuje się w profesjonalnych instalacjach nawadniających. Standardowe ciśnienie wody wypływającej z rur wodociągowych jest zbyt wysokie do prawidłowej pracy systemu, dlatego reduktor pozwala na obniżenie ciśnienia i jego dopasowanie do danego systemu. Urządzenie zaleca się do stosowania w każdym systemie nawadniającym: przy uprawach polowych, terenach zieleni czy w obiektach komercyjnych. Regulacja ciśnienia wody odbywa się w zakresie: 0,5 – 5,5 bar (w zależności od modelu).

Możliwość regulacji ciśnienia wody na wylocie

Cechą wyróżniającą reduktor ciśnienia wody regulowanego jest właśnie możliwość regulacji ciśnienia wody na wylocie. Zazwyczaj obejmuje to różnicę jednej lub dwóch jednostek. W zależności od modelu jest to przeskok pomiędzy 1 a 2, 1,5 a 3 czy 2 a 4 bar. Pozwala również na większy przepływ niż w przypadku reduktorów nieregulowanych (do ok. 10-12 m3). Obniżenie wielkości ciśnienia wody wypływającej z rur wodociągowych zapewnia prawidłową pracę systemów nawadniających, redukuje ryzyko uszkodzenia mechanicznego oraz wpływa na równomierne i ekonomiczne nawadnianie roślin (nadmierne ciśnienie powoduje wysoki przepływ i dostarczanie nadprogramowych ilości wody, skutkujące jej niepotrzebnym zużyciem).

Wysoka trwałość i różne modele reduktorów ciśnienia wody

Reduktory ciśnienia wody charakteryzują się wysoką trwałością i nie wymagają regularnych czynności konserwacyjnych. Współpracują z większością instalacji nawadniających dostępnych w ofercie. Dostępne są w kilku modelach, w zależności od zakresu redukcji ciśnienia wody. Reduktor ciśnienia wody regulowany to niezbędne narzędzie dla profesjonalistów, którzy chcą zapewnić prawidłowe i ekonomiczne nawadnianie roślin.

1 bar ile to atmosfer?

Jednostka 1 bar

Jednostka ciśnienia bar jest stosowana w różnych dziedzinach, od przemysłu po nauki medyczne. Odpowiada ciśnieniu równemu 100 000 paskali, co w przybliżeniu wynosi około jednego megapascala.

Bar jest również jednostką stosowaną w pomiarach ciśnienia wody. Jedno bar odpowiada sile grawitacji wywieranej przez kolumnę wody o wysokości 10 metrów.

Jednostki PSI

PSI (ang. pounds per square inch) to jednostka ciśnienia powszechnie stosowana w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. PSI odpowiada sile, którą wywiera jedna funtowa siła na powierzchnię jednego cala kwadratowego.

Jedna atmosfera równa się około 14,7 PSI, podczas gdy jedno bar to około 14,5 PSI. Dlatego też, 1 PSI to około 0,0689 bar. Aby przeliczyć ciśnienie z PSI na bar lub odwrotnie, można użyć odpowiedniego wzoru lub kalkulatora online.

Tabela przeliczeniowa jednostek ciśnienia

  • 1 psi > 0,06865 bar
  • 1 bar > 14,5035 psi
  • 1 MPa > 10 bar
  • 1 bar > 0,1 MPa
  • 1 kPa > 0,01 bar
  • 1 bar > 100 kPa
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

2023 © Anixol.pl | NIP: 5342545633 | 26-720 Łuczynów 11a, woj mazowieckie | realizacja everART

Sklep internetowy Shoper.pl