Linie kroplujące

Linia kroplująca w ogrodzie i na polu

Skuteczne podlewanie roślin polega na rozsądnym wykorzystaniu wody i dostarczeniu jej dokładnie tam, gdzie to konieczne, czyli do strefy korzeni. Dla roślin najkorzystniejsze jest naturalne podlewanie deszczem, ale kiedy brakuje opadów, trzeba uzupełniać wodę innymi sposobami. Szczególnie polecane są linie kroplujące, które pozwalają oszczędzać nie tylko czas, ale też samą wodę.

Linia kroplująca do upraw

Linia kroplująca ma postać wężyków ze specjalnymi otworami i kroplownikami rozprowadzonych po terenie upraw. Linie tego typu stosuje się w ogrodach, na działkach ROD, na polach uprawnych, w sadach i w szklarniach – wszędzie tam, gdzie konieczne jest dostarczanie roślinom odpowiedniej ilości wody. Dzięki linii kroplującej można nawadniać rośliny zdecydowanie skuteczniej – woda kapie do gleby, szybko się wchłania i dzięki temu każda roślina lepiej ją wykorzystuje. System nawadniania kroplującego może mieć różny rozstaw w zależności od gęstości nasadzeń i wielkości roślin, ale w każdym przypadku umożliwia oszczędzanie wody i czasu.

Z systemem kroplującym nie trzeba się obawiać suszy, a rośliny z powodzeniem można pozostawić bez nadzoru na kilka czy kilkanaście dni nawet w duże upały. Dzięki wykorzystaniu linii kroplujących możliwe jest utrzymanie prawidłowego wzrostu roślin przy jednoczesnej oszczędności do 65% wody. System nawadniający można z powodzeniem rozłożyć pod żywopłot, pod szpaler iglaków, w tunelu z pomidorami, w mateczniku z drzewkami owocowymi, na polu ogórków gruntowych czy na rabacie z roślinami ozdobnymi i zyskać pewność, że roślinom nigdy nie braknie wody.

 

Linia kroplująca z kompensacją

Wymagający użytkownicy mogą zwrócić uwagę na linie wyposażone w kompensację. Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia pozwala układać dłuższe ciągi kroplujące na większych areałach, np. na polach. W przypadku tradycyjnej linii kroplującej wraz ze wzrostem długości rurek spada ciśnienie wody wypływającej z otworów, natomiast kompensacja umożliwia utrzymanie prawidłowego ciśnienia na całej długości linii kroplującej i daje pewność, że wszystkie obszary uprawy będą nawodnione tak samo skutecznie. W liniach kroplujących z kompensacją zastosowane są specjalne emitery umożliwiające równomierny wypływ wody. 

W ofercie sklepu Anixol.pl znajdują się linie skierowana do ogrodników, rolników, sadowników i producentów rozsad – dla każdego, kto chce efektywnie nawadniać swoje uprawy, oszczędzać wodę i minimalizować nakłady pracy niezbędne do utrzymania upraw.

Linia kroplująca z kompensacją

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl