Linia kroplująca

Linia kroplująca czarna bez kompensacji, 100 oraz 50 m, 16 mm, kroplowniki co 33 cm, wydajność 2 l/h, Datka Linia kroplująca czarna bez kompensacji, 100 oraz 50 m, 16 mm, kroplowniki co 33 cm, wydajność 2 l/h, Datka
Producent: Anixol
Cena:

73,00 zł

Cena regularna: 87,00 zł

Najniższa cena: 81,00 zł

Cena netto: 59,35 zł

zwój
zobacz więcej
  • promocja
Linia kroplująca czarna bez kompensacji, 100 oraz 50 m, 16 mm, kroplowniki co 33 cm, wydajność 2,1 l/h - Irritec Linia kroplująca czarna bez kompensacji, 100 oraz 50 m, 16 mm, kroplowniki co 33 cm, wydajność 2,1 l/h - Irritec
Producent: Irritec
Cena:

87,00 zł

Cena regularna: 104,00 zł

Najniższa cena: 95,00 zł

Cena netto: 70,73 zł

zwój
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość

Linia kroplująca - dlaczego warto zastosować 

Skuteczne podlewanie roślin polega na rozsądnym wykorzystaniu wody i dostarczeniu jej dokładnie tam, gdzie to konieczne, czyli do strefy korzeni. Dla roślin najkorzystniejsze jest naturalne podlewanie deszczem, ale kiedy brakuje opadów, trzeba uzupełniać wodę innymi sposobami. Szczególnie polecane są linie nawadniające, które pozwalają oszczędzać nie tylko czas, ale też samą wodę.

Oferujemy szeroki wybór linii kroplujących w różnych cenach i długościach na naszych stronach sklepu. Nasza oferta obejmuje zarówno linie kroplujące z kompensacją, jak i bez niej.

Linia kroplująca do kupienia w sklepie Anixol.pl

Linia kroplująca do upraw

Linia nawadniająca ma postać wężyków ze specjalnymi otworami i kroplownikami rozprowadzonych po terenie upraw. Linie tego typu stosuje się w ogrodach, na działkach ROD, na polach uprawnych, w sadach i w szklarniach – wszędzie tam, gdzie konieczne jest dostarczanie roślinom odpowiedniej ilości wody. Dzięki linii kroplującej można stosować nawadnianie kropelkowe i nawadniać rośliny zdecydowanie skuteczniej – woda kapie do gleby, szybko się wchłania i dzięki temu każda roślina lepiej ją wykorzystuje. System nawadniania kroplującego może mieć różny rozstaw w zależności od gęstości nasadzeń i wielkości roślin, ale w każdym przypadku umożliwia oszczędzanie wody i czasu.


Może Cię zainteresować: zalety grządek podwyższonych


Linia kroplująca do trawnika

Z systemem kroplującym nie trzeba się obawiać suszy, a rośliny z powodzeniem można pozostawić bez nadzoru na kilka czy kilkanaście dni nawet w duże upały. Dzięki wykorzystaniu linii kroplujących możliwe jest utrzymanie prawidłowego wzrostu roślin przy jednoczesnej oszczędności do 65% wody. System nawadniający można z powodzeniem rozłożyć pod żywopłot, pod szpaler iglaków, w tunelu z pomidorami, w mateczniku z drzewkami owocowymi, na polu ogórków gruntowych czy na rabacie z roślinami ozdobnymi i zyskać pewność, że roślinom nigdy nie braknie wody. 

Linia kroplująca pod tuje

Tuje w naszych ogrodach są najczęściej sadzone wzdłuż granicy działki, czy przy ogrodzeniu. Pod tuje można również zastosować linię kroplującą. Taki system doskonale się sprawdza i jest bardzo ekonomiczny. Podlewanie nie wymaga naszego zaangażowania i oszczędza nasz czas. Efektywnie  możemy tak nawadniać nawet duże i zróżnicowane tereny.

Jak podlewać tuje? 

Linię kroplującą umieszcza się bezpośrednio w glebie pod tujami. Woda wydostaje się przez małe otwory i powoli nawadnia ziemię, dzięki czemu jest stale wilgotna. Najważniejsze jest to, że cały proces odbywa się automatycznie. Możemy również regulować ilość wody jaką będziemy podlewać tuje. Inną zaletą linii kroplującej do podlewania tuj jest odpowiednie dozowanie, zgodne z zapotrzebowaniem roślin. 

Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia

Wymagający użytkownicy mogą zwrócić uwagę na linie wyposażone w kompensację. Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia pozwala układać dłuższe ciągi kroplujące na większych areałach, np. na polach. W przypadku tradycyjnej linii kroplującej wraz ze wzrostem długości rurek spada ciśnienie wody wypływającej z otworów, natomiast kompensacja umożliwia utrzymanie prawidłowego ciśnienia na całej długości linii kroplującej i daje pewność, że wszystkie obszary uprawy będą nawodnione tak samo skutecznie. W liniach kroplujących z kompensacją zastosowane są specjalne emitery umożliwiające równomierny wypływ wody. 

Linie kroplujące z kompensacją są wyposażone w specjalne dysze, które zapewniają równomierne rozprowadzanie wody na całej długości linii. Dzięki temu eliminowane są różnice ciśnienia, które mogą wpływać na równomierne nawadnianie roślin. Ceny linii kroplujących z kompensacją zależą od ich długości i materiału, z którego są wykonane. Na naszej stronie znajdziesz szczegółowe informacje na temat dostępnych opcji oraz ich cen.

Linia kroplująca z kompensacją czy bez?

W ofercie sklepu Anixol.pl znajdują się linie skierowana do ogrodników, rolników, sadowników i producentów rozsad – dla każdego, kto chce efektywnie nawadniać swoje uprawy, oszczędzać wodę i minimalizować nakłady pracy niezbędne do utrzymania upraw.

Jeśli preferujesz linie kroplujące bez kompensacji, również mamy dla Ciebie odpowiednie produkty. Linie te są prostsze w budowie i nie posiadają dysz kompensacyjnych. Ceny linii kroplujących bez kompensacji również zależą od długości i materiału.

Linia kroplująca wydajność

Linie kroplujące posiadają różną wydajność. Najczęściej wydajność wody z jednego kroplownika to 2 l/h.

Linia kroplująca z kompensacją

Linia kroplująca cena

Linie kroplujące w różnych cenach i długościach znajdziesz na stronach naszego sklepu. Tutaj linia z kompensacją, a tutaj przykład linii bez kompensacji.

 


Linia kroplująca podziemna - instalacja

Linia kroplująca podziemna - jak działa ?

 

Sprawdź również złączki do linii kroplujących

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu online, gdzie znajdziesz pełną ofertę linii kroplujących w różnych cenach i długościach. Nasi eksperci są również gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić dodatkowych informacji, abyś mógł dokonać najlepszego wyboru dostosowanego do Twoich potrzeb nawadniania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

2023 © Anixol.pl | NIP: 5342545633 | 26-720 Łuczynów 11a, woj mazowieckie | realizacja everART

Sklep internetowy Shoper.pl