W naszej ofercie są pompy do zastosowania w systemach podlewania ogrodów i gospodarstwach domowych o parametrach użytkowych na poziomie gruntu około 3,5 bara przy wydajności około 3 m3/h (50 l/min).

Pompy, falowniki i sterownik

Inwerter do pomp nawadniających Inwerter do pomp nawadniających
Producent: IBO
Cena:

1 140,22 zł

Cena netto: 927,01 zł

szt.
zobacz więcej
Inwerter, zbiornik wyrównawczy, manometr Inwerter, zbiornik wyrównawczy, manometr
Producent: Anixol
Cena:

1 460,59 zł

Cena netto: 1 187,47 zł

szt.
zobacz więcej
Inteligentny sterownik pompy Water-Pass IPRO Inteligentny sterownik pompy Water-Pass IPRO
Producent: IBO
Cena:

242,37 zł

Cena netto: 197,05 zł

zobacz więcej
Pompa głębinowa 75 m - 3 m3/h 1100 W STM 24 3" 220 V IBO Pompa głębinowa 75 m - 3 m3/h 1100 W STM 24 3" 220 V IBO
Producent: IBO
Cena:

784,28 zł

Cena netto: 637,63 zł

szt.
zobacz więcej
Zestaw pompowy z inwerterem do domu i dużego ogrodu Zestaw pompowy z inwerterem do domu i dużego ogrodu
Producent: IBO
Cena:

3 152,39 zł

Cena netto: 2 562,92 zł

szt.
zobacz więcej
Pompa głębinowa SDM3/15 3,5" 1100W IBO Pompa głębinowa SDM3/15 3,5" 1100W IBO
Producent: IBO
Cena:

835,71 zł

Cena netto: 679,44 zł

szt.
zobacz więcej

Pompy do nawadniania

W gospodarstwie domowym najczęściej możemy się cieszyć wodą dostarczaną z sieci wodociągowej. Nie zawsze jednak rury sieciowe są wszędzie doprowadzone. Jeśli planujemy zbudować system nawadniania ogrodu to często dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie wody  z innego źródła. Możemy korzystać ze studni lub zbiornika zewnętrznego. Czego zatem potrzebujemy? Musimy zaopatrzyć się odpowiednią pompę do wody. 

Jak wybrać pompę?

Pompa zanurzeniowa to urządzenie, które znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym.  Pompa zanurzeniowa do wody jest łatwa w obsłudze i wydajna. Jako pompę do nawadniania możemy też wykorzystać pompy głębinowe. Do nawodnienia nawet dużego ogrodu powinna wystarczyć studnia wybudowana na zgłoszenie budowlane. To studnia do głębokości 30 m i poborze wody do 5 m3/dobę.

Pompy do nawadniania

Przed decyzją o wyborze pompy do nawadniania należy obliczyć swoje zapotrzebowanie dobowe na wodę. Pamiętajmy o tym, że trawnik podlewa się 2-3 razy w tygodniu. Musimy mu dostarczyć 2-4 cm słupa wody. Drzewa natomiast potrzebują od 20 do 80 litrów na dobę.

Wydajność pompy można sprawdzić na wykresie. Odczytując go należy zwrócić uwagę na to, aby krzywa pracy była choćby minimalnie ponad rzędnymi pożądanych parametrów  np. 3,5 atm. i 3 m3/h (50 l/minutę).

Dostępne pompy do nawadniania różnią się przeznaczeniem i parametrami. Jak wybrać pompę do wody? Każda pompa zanurzeniowa do wody ma odpowiednią wydajność i ciśnienie. Zwróć uwagę na maksymalną głębokość, na której może pracować. Ważne jest także to, w jaki sposób zasilana jest pompa do wody, jaką urządzenie ma moc silnika i czy nadaje się do wody lekko zanieczyszczonej.  Sprawdźmy też czy nie jest to pompa do wody brudnej

Kupując pompę do wody sprawdź jej wydajność. Pamiętaj, że wydajność pompy maleje wraz z odległością i wysokością, na którą trzeba przepompować wodę.

 

 

Wykres wydajności pompy do nawadniania na przykładzie WZI Auto 900 - pompa do kupienia w sklepie - sprawdź cenę 

 

Jak obliczyć zapotrzebowanie na wodę?

Najłatwiej obliczyć zapotrzebowanie na wodę linii kroplującej. Wiedząc że jeden kroplownik wypuszcza 2 l/h i są rozmieszczone co 30 cm, mnożymy:

Długość linii (m)  x  liczba kroplowników w 1 metrze  (szt/m)  x wydajność kroplownika  (l/h/szt) = zapotrzebowanie  (l/h)

100 x 3 x 2 = 600 l/h = 0,6 m3/h

Bardziej skomplikowane jest podliczenie zapotrzebowania na wodę zraszaczy, gdyż wynika ono z rodzaju zraszacza, zastosowanej dyszy, niekiedy kąta pracy zraszacza i ciśnienia wody.

W tym przypadku bez tabel wydajności i algebry się nie obędzie.

 

Ze względu na nieuciążliwość dźwięku pompy zalecamy zanurzone w wodzie nadające się do pracy ciągłej.  Polecamy kilka pomp o różnej wydajności dobieranych zależnie od zapotrzebowania na ilość wody jak i ciśnienie.

Gdy zechcesz zostać naszym klientem to dobierzemy pompę, który zapewni prawidłową pracę automatycznego systemu podlewania.


Zobacz również: pompy do studni | pompy głębinowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

2023 © Anixol.pl | NIP: 5342545633 | 26-720 Łuczynów 11a, woj mazowieckie | realizacja everART

Sklep internetowy Shoper.pl