Nawadnianie kropelkowe to duże udogodnienie w pielęgnacji roślin - poza oszczędnością czasu zmniejsza straty wody.

Nawadnianie kropelkowe

Linia kroplująca z kompensacją Rain Bird 100m Linia kroplująca z kompensacją Rain Bird 100m
Cena:

409,00 zł

Cena regularna: 450,00 zł

Najniższa cena: 450,00 zł

Cena netto: 332,52 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Linia kroplująca z kompensacją Rain Bird 50 m Linia kroplująca z kompensacją Rain Bird 50 m
Cena:

250,00 zł

Cena netto: 203,25 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
Linia kroplująca 100m + 50 szpilek + 37 akcesoriów Linia kroplująca 100m + 50 szpilek + 37 akcesoriów
Producent: Anixol
Cena:

122,73 zł

Cena netto: 99,78 zł

szt.
zobacz więcej
Linia kroplująca 100m + 137 akcesoriów +rękawiczki Linia kroplująca 100m + 137 akcesoriów +rękawiczki
Producent: Anixol
Cena:

129,79 zł

Cena netto: 105,52 zł

szt.
zobacz więcej
Linia kroplująca 100m +152 akcesoria - jakość PREMIUM Linia kroplująca 100m +152 akcesoria - jakość PREMIUM
Producent: Anixol
Cena:

151,00 zł

Cena netto: 122,76 zł

szt.
zobacz więcej
Linia kroplująca z kompensacją 100m + 100 szpilek + 37 akcesoriów Linia kroplująca z kompensacją 100m + 100 szpilek + 37 akcesoriów
Producent: Anixol
Cena:

220,00 zł

Cena netto: 178,86 zł

szt.
zobacz więcej
Zestaw z linią kroplującą 100m+akcesoria 174 XXL Zestaw z linią kroplującą 100m+akcesoria 174 XXL
Producent: Anixol
Cena:

126,00 zł

Cena regularna: 149,00 zł

Najniższa cena: 127,00 zł

Cena netto: 102,44 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Zestaw z linią kroplującą 100m+akcesoria 202 XXL Zestaw z linią kroplującą 100m+akcesoria 202 XXL
Producent: Anixol
Cena:

142,00 zł

Cena regularna: 159,00 zł

Najniższa cena: 149,00 zł

Cena netto: 115,45 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Zestaw z linią kroplującą 100m+reduktor+akcesoria 177 XXL Zestaw z linią kroplującą 100m+reduktor+akcesoria 177 XXL
Producent: Anixol
Cena:

159,90 zł

Cena netto: 130,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wężyk wąż do kroplowników mikrozraszaczy 4x7mm - 10m Wężyk wąż do kroplowników mikrozraszaczy 4x7mm - 10m
Producent: Anixol
Cena:

35,00 zł

Cena netto: 28,46 zł

szt.
zobacz więcej
Kroplownik 2l/h z dwójnikiem do podlewania 50 roślin Kroplownik 2l/h z dwójnikiem do podlewania 50 roślin
Cena:

30,00 zł

Cena netto: 24,39 zł

szt.
zobacz więcej
Kroplownik Emiter Patykowy Kroplownik Emiter Patykowy
Producent: Rivulis
Cena:

0,43 zł

Cena netto: 0,35 zł

szt
zobacz więcej

 Linia kroplująca w uprawie pomidorów

Nawadnianie kropelkowe

Każdy właściciel przydomowego ogrodu, ukwieconego balkonu czy przydomowej szklarni szuka jak najlepszego sposobu nawadniania. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest nawadnianie kropelkowe, czyli nawodnienie ogrodu czy roślin uprawnych przy pomocy automatycznego systemu dostarczającego wodę w formie małych kropel. 

  1. Co to jest nawadnianie kropelkowe?
  2. System nawadniania kropelkowego — oszczędność wody i czasu
  3. Podlewanie kropelkowe – gdzie stosować?
  4. System nawadniania do samodzielnego montażu.
  5. Jak zrobić nawadnianie kropelkowe?

Co to jest nawadnianie kropelkowe?

Nawadnianie kropelkowe to niezwykle wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu możemy systematycznie podlewać rośliny za pomocą niewielkich ilości wody. Rośliny otrzymują optymalną ilość wody, a jest ona podawana w bardzo precyzyjny sposób. Woda jest dostarczana dokładnie tam, gdzie jest potrzebna, czyli w bezpośrednie sąsiedztwo korzeni.

Systemy nawadniania kropelkowego

System podlewania nie jest skomplikowany, woda przemieszcza się w taśmie lub linii kroplującej. Rośliny są podlewane powoli, bez nagłego zalania całego obszaru ogromną ilością wody. Podlewane są wolno, ale równomiernie, co pozwala jej lepiej się rozwijać. System kroplujący stosowany jest nie tylko na polach uprawnych. Stosuje się go także w ogrodach, w uprawach warzyw i owoców.

Węże kroplujące

W nawadnianiu kropelkowym często stosowany jest również wąż kroplujacy. Ta metoda nawadniania umożliwia właściwe nawodnienie gleby zgodne z potrzebami roślin. Rośliny są bardzo wrażliwe na nadmiar wody. Bardzo łatwo je przelać, a wtedy może pojawić się gnicie i choroby. Najprostszy sposób nawadniania, wystarczy wąż kroplujący podłączyć do źródła wody. Możemy zastosować węże  do nawadniania kropelkowego truskawek. Nadawanie kropelkowe doskonale sprawdzi się do posadzonych w rzędach warzyw, drzewek owocowych, krzewów, malin, borówki amerykańskiej.

Kropelkowe nawadnianie daje jednocześnie możliwość uniknięcia strat wody. Za pomocą instalacji możliwa jest dystrybucja wody w niewielkich ilościach. Użycie nawadnianie kroplekowe zestaw pozwala na efektywne nawadnianie roślin.

Nawadnianie kropelkowe Rain Bird

Nie musisz do nawadniania ogrodu używać konewki lub węża ogrodowego. Nie musisz podlewać każdej rośliny, wystarczy uruchomić automatyczny system nawadniania. Pracą systemu będzie zarządzał sterownik. Da nam to możliwość nawadniania roślin w godzinach, kiedy parowanie wody jest najmniejsze. Nawadnianie roślin będzie wykonywało się samo. To idealne rozwiązanie, ponieważ podlewaniem roślin ogrodowych zajmuje się automatyczny system kropelkowy. Możesz dostosować swoje prace w ogrodzie do cyklu podlewania roślin. W sklepie Anixol znajdziesz elementy do nawadnianie kropelkowe Rain Bird oraz innych czołowych firm z branży.

System nawadniania kropelkowego — oszczędność wody i czasu

Porównajmy system nawadniania kropelkowego z tradycyjnym podlewaniem wiadrem czy konewką. Przy nawadnianiu kropelkowym oszczędność wody jest ogromna. Szacuje się, że nawadnianie kroplekowe zmniejsza straty wody nawet o 65 proc. System automatycznego nawadnia to także ogromna oszczędność naszego czasu. Wystarczy uruchomić nawadnianie i nie musimy już tracić czasu na bieganie z wiaderkami. Do podlewania nie musi być również używany wąż ogrodowy.

Podlewanie kropelkowe – gdzie stosować?

Nawadnianie metodą kropelkowa ma bardzo duże zastosowanie w uprawie roślin. Doskonale sprawdza się w uprawach, gdzie rośliny posadzone są w rzędach. Każda pojedyncza roślina jest wtedy w zasięgu linii kroplującej i ma szansę otrzymać optymalną ilość wody. Każda posadzona sadzonka będzie właściwie nawodniona. Podlewanie kropelkowe szklarni i tunelów foliowych rozwiąże problemy z nawodnieniem roślin w tych obiektach. Sprawdzi się znakomicie zarówno przy pielęgnacji roślin jadalnych, jak i ozdobnych. Coraz częściej podlewanie kropelkowe stosuje się także do nawadniania roślin na balkonach. Rośliny w pojemnikach rozmieszczonych na tarasie również doskonale się do tego nadają. Oprócz tego systemy nawadniania kropelkowego sprawdzą się przy żywopłotach, rabatach czy warzywniakach. 

System nawadniania do samodzielnego montażu

Samodzielny montaż linii kroplującej jest bardzo prosty i może być wykonany nawet przez osobę, która nie ma doświadczenia w tego typu pracy. W naszym sklepie znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do kropelkowego nawadniania roślin. Możesz stworzyć naziemny system nawadniania. W tym systemie węże kroplujące czy taśmy kroplujące są ułożone bezpośrednio na ziemi. Montaż linii kroplującej nie wymaga jej zakopywania, więc jest dużo łatwiejszy do wykonania. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo praktyczne. Wszystkie części instalacyjne są łatwo dostępne. W razie awarii systemu można je naprawić lub wymienić. To niewątpliwie zalety nawadniania kropelkowego. Podczas układania linii kroplującej zwróćmy uwagę na to, aby otwory w wężu kroplującym nie znajdowały się u dołu, bo będzie to powodowało zapychanie się ziemią. Układamy linię kroplującą z ten sposób, że otwory są skierowane na boki. 

Jak zrobić nawadnianie kropelkowe?

Poniżej przykładowy sposób montażu linii nawadniania kropelkowego. W tym przypadku wykorzystano nawadnianie kropelkowe z beczki.

Nawadnianie kropelkowe schemat. Nawadnianie kropelkowe z mausera

Nawadnianie kropelkowe ceny

Sprawdź ceny instalacji nawadniania kropelkowego i wybierz swój zestaw, albo skorzystaj z naszej pomocy przy wyborze zestawu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

2023 © Anixol.pl | NIP: 5342545633 | 26-720 Łuczynów 11a, woj mazowieckie | realizacja everART

Sklep internetowy Shoper.pl