Nawadnianie kropelkowe to duże udogodnienie w pielęgnacji roślin - poza oszczędnością czasu zmniejsza straty wody.

Nawadnianie kropelkowe

 Linia kroplująca w uprawie pomidorów

 

Co to jest nawadnianie kropelkowe?

Nawadnianie kropelkowe to metoda systematycznego podlewania roślin za pomocą niewielkich ilości wody, dozowanych bezpośrednio w sąsiedztwo systemu korzeniowego.

Ta metoda nawadniania umożliwia właściwe nawodnienie gleby zgodne z potrzebami roślin.

Jednocześnie daje możliwość uniknięcia strat wody, za pomocą takiej instalacji możliwa jest dystrybucja wody w niewielkich ilościach.

 

Nawadnianie kropelkowe - oszczędność wody i czasu

Jeśli porównamy system nawadniania kropelkowego z tradycyjnym podlewaniem wiadrem czy konewką, to oszczędność wody jest ogromna – szacuje się że linia kroplująca zmniejsza straty wody nawet o 65 proc. System automatycznego nawadnia to także ogromna oszczędność naszego czasu - wystarczy uruchomić nawadnianie i nie musimy już tracić czasu na bieganie z wiaderkami, czy podlewanie za pomocą węża ogrodowego.

 

Nawadnianie kropelkowe – gdzie stosować?

Nawadnianie kropelkowe ma bardzo duże zastosowanie w uprawie roślin. Linia kroplująca najczęściej stosowana jest w szklarniach i tunelach foliowych. Coraz częściej nawadnianie kropelkowe stosuje się także do nawadniania roślin na balkonach czy roślin w pojemnikach rozmieszczonych na tarasie. Oprócz tego nawadnianie montuje się przy żywopłotach, rabatach czy warzywniakach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl