Inżektorowe dozowniki  nawozów płynnych, zapewniające precyzyjne dawkowanie nawozu i oszczędność czasu.

Inżektorowy dozownik nawozów w płynie do ogrodów i innych zastosowań

Dozownik inżektorowy nawozów płynnych, precyzyjne  dawkowanie nawozu, do  rur od 20 do 40 mm Dozownik inżektorowy nawozów płynnych, precyzyjne dawkowanie nawozu, do rur od 20 do 40 mm
Producent: Irriga
Cena:

178,00 zł

Cena regularna: 199,00 zł

Najniższa cena: 195,00 zł

Cena netto: 144,72 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja

Dozowniki inżektorowe (injector) 

Posiadają prostą budowę, łatwo się je montuje oraz charakteryzują się bezproblemową eksploatacją. Są dużo tańsze w porównaniu z dozownikami proporcjonalnymi.

Dozownik wraz ze zwężką (by pass) tworzy kompletne urządzenie, nie trzeba już nic dokupować.  W zestawie jest też wężyk i filtr.

Standardowo dozowniki inżektorowe są montowane na instalacje o przekroju 1/2”, 3/4”, 1”, 1 1/2” oraz 2”

Dozownik wysyłany jest wstępnie zmontowany. Połączenia gwintowane dozowników nie są doszczelnione za pomocą taśmy lub nici teflonowej. 

 

Jak działa dozownik nawozu?

Dozownik wykorzystuje specjalnie skonstruowaną zwężkę inżektorową (by-pass) do wprowadzania nawozów płynnych lub sypkich rozpuszczalnych. Konstrukcja zwężki inżektorowej (zwężki Venturiego) pozwala na wytworzenie w dyszy podciśnienia

Różnica ciśnień tworzy się między wlotem i wylotem w czasie przepływu wody. Powstałe podciśnienie na króćcu ssącym zwężki powoduje zassanie nawozu.

Roztwór (nawóz) pobierany przez dozownik miesza się z przepływającą wodą, tworząc pożywkę docierającą do roślin przez system nawadniający.

By uruchomić nawożenie należy końcówkę wężyka zakończonego sitkiem umieścić w zbiorniku z przygotowanym nawozem. Następnie otworzyć 2 czerwone zaworki, a następnie nieco przytłumić przepływ wody przez rurociąg 1" do momentu zassania nawozu. Gdy nawóz się skończy należy zamknąć zaworki czerwone i całkowicie otworzyć zawór czarny.

Zestaw inżektorowy, można umieścić w osobnej skrzynce Standard lub równolegle do baterii zaworów w skrzynce Jumbo

Oferowany produkt nie jest to dozownik do nawozów granulowanych. W dozowniku można stosować nawozy płynne lub sypkie rozpuszczalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

2023 © Anixol.pl | NIP: 5342545633 | 26-720 Łuczynów 11a, woj mazowieckie | realizacja everART

Sklep internetowy Shoper.pl