Inżektorowe dozowniki  nawozów płynnych, zapewniające precyzyjne dawkowanie nawozu i oszczędność czasu.

Inżektorowy dozownik nawozów w płynie do ogrodów i innych zastosowań

Dozowniki inżektorowe (injector) 

Posiadają prostą budowę, łatwo się je montuje oraz charakteryzują się bezproblemową eksploatacją. Są dużo tańsze w porównaniu z dozownikami proporcjonalnymi.

Dozownik wraz ze zwężką (by pass) tworzy kompletne urządzenie, nie trzeba już nic dokupować.  W zestawie jest też wężyk i filtr.

Standardowo dozowniki inżektorowe są montowane na instalacje o przekroju 1/2”, 3/4”, 1”, 1 1/2” oraz 2”

Dozownik wysyłany jest wstępnie zmontowany. Połączenia gwintowane dozowników nie są doszczelnione za pomocą taśmy lub nici teflonowej. 

 

Jak działa dozownik nawozu?

Dozownik wykorzystuje specjalnie skonstruowaną zwężkę inżektorową (by-pass) do wprowadzania nawozów płynnych lub sypkich rozpuszczalnych. Konstrukcja zwężki inżektorowej (zwężki Venturiego) pozwala na wytworzenie w dyszy podciśnienia

Różnica ciśnień tworzy się między wlotem i wylotem w czasie przepływu wody. Powstałe podciśnienie na króćcu ssącym zwężki powoduje zassanie nawozu.

Roztwór (nawóz) pobierany przez dozownik miesza się z przepływającą wodą, tworząc pożywkę docierającą do roślin przez system nawadniający.

By uruchomić nawożenie należy końcówkę wężyka zakończonego sitkiem umieścić w zbiorniku z przygotowanym nawozem. Następnie otworzyć 2 czerwone zaworki, a następnie nieco przytłumić przepływ wody przez rurociąg 1" do momentu zassania nawozu. Gdy nawóz się skończy należy zamknąć zaworki czerwone i całkowicie otworzyć zawór czarny.

Zestaw inżektorowy, można umieścić w osobnej skrzynce Standard lub równolegle do baterii zaworów w skrzynce Jumbo

Oferowany produkt nie jest to dozownik do nawozów granulowanych. W dozowniku można stosować nawozy płynne lub sypkie rozpuszczalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

2023 © Anixol.pl | NIP: 5342545633 | 26-720 Łuczynów 11a, woj mazowieckie | realizacja everART

Sklep internetowy Shoper.pl