Kroplowniki

Dziurkacz do rury 3mm Dziurkacz do rury 3mm
Cena: 13,99 zł
szt.
zobacz więcej
Kroplownik PCV Kroplownik PCV
Producent: Milex
Cena: 1,51 zł
szt
zobacz więcej
Kroplownik Emiter Patykowy Kroplownik Emiter Patykowy
Producent: Rivulis
Cena: 0,32 zł
szt
zobacz więcej
Trójnik 4x4mm Trójnik 4x4mm
Producent: Milex
Cena: 0,64 zł
szt
zobacz więcej
Wkłuwka do wężyka 5x3mm Wkłuwka do wężyka 5x3mm
Producent: Milex
Cena: 0,43 zł
szt
zobacz więcej

Kroplowniki do upraw

Skuteczne nawadnianie kropelkowe umożliwia dostarczanie roślinom optymalnych ilości wody niezbędnej do wzrostu i poprawnego rozwoju. Woda jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących wzrost roślin, a często podaje się, że jest nawet ważniejsza niż światło i temperatura. W ogrodach, sadach i na polach uprawnych wodę można uzupełniać poprzez specjalny system kroplowników dostarczający ją bezpośrednio do systemów korzeniowych. Każdy kroplownik dozuje określoną ilość wody potrzebną do prawidłowego rozwoju konkretnego gatunku i odmiany rośliny.

Kropelkowy system podlewania

Kroplowniki, czyli specjalne, wbijane w glebę zakończenia linii kroplujących pozwalają nawadniać uprawy w donicach, w gruncie lub pod osłonami, np. w szklarniach i tunelach foliowych. Podlewanie kroplujące jest niezwykle efektywne – umożliwia dostarczanie odpowiednich ilości wody w l/h. Precyzyjny system kroplujący umożliwia oszczędzanie wody – do gleby trafia jej dokładnie tyle, ile potrzeba – nie mniej i nie więcej. Poprzez kroplowniki można nawadniać warzywa, zioła, rośliny ozdobne czy iglaki w szkółkach, przy czym uprawa z wykorzystaniem linii kroplujących umożliwia też podawanie roślinom nawozów rozpuszczanych w wodzie bez konieczności dodatkowych nakładów pracy. Nawóz razem z wodą po prostu płynie przez linię i wydostaje się kroplownikiem, by dostarczać roślinie cennych składników pokarmowych.

 

Kroplownik ogranicza nakłady pracy i czasu potrzebne do utrzymania upraw w dobrej kondycji, a dzięki trwałości i bezawaryjności można się nim cieszyć przez wiele sezonów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl