Jak zaprojektować nawadnianie ogrodu? cz. 2
Jak zaprojektować nawadnianie ogrodu? cz. 1

A.Plan działki i projekt

1.Pierwszym krokiem w projektowaniu przydomowego systemu zraszaczy jest zwymiarowanie nieruchomości i umiejscowienie jej w projekcie.
Na osobnej kartce papieru naszkicuj swoją nieruchomość i nanieś pomiary na szkic. Dopilnuj, aby na rysunku znalazły się wszystkie ścieżki, tarasy, podjazdy i ogrodzenia. Podczas pomiarów zlokalizuj wszelkie drzewa, krzewy oraz trawniki i umieść je na szkicu.

 

2.Następnie narysuj w skali plan działki na dołączonym papierze milimetrowym. Rysunek może być wykonany w skali1:100, 1:200 lub w innej wybranej przez Ciebie skali. Umieść informację o skali na planie. Upewnij się, że prawidłowo naniosłeś/aś na plan położenie trawnika, krzewów, roślinności i drzew.

3.Na planie działki podziel nieruchomość na obszary. Obszary powinny mieć kształt prostokąta lub kwadratu i być jak największe. Dokonując podziału, weź pod uwagę informacje podane w kroku 2 powyżej: ogród z przodu domu, ogród z tyłu domu i ogród po bokach, obszar trawnika lub krzewów oraz obszary zacienione. Oznacz obszary literami A, B, C, D itd. (patrz przykładowy plan działki powyżej)

 

 

Jak działa elektrozawór nawadniający?


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl