Zraszacze statyczne

Sposoby podłączenia zraszaczy ogrodowych różnią się stopniem trudności i kosztem

  • Bezpośrednio na rurze poprzez kształtkę z gwintem. Bardzo awaryjne nie praktyczne w przypadku konieczności przesunięcia, wymiany lub naprawy zraszacza
  • Z wykorzystaniem cieńszej elastycznej wygiętej w pałąk rurki, tanie praktyczne rozwiązanie
  • Z wykorzystaniem specjalistycznej do tego celu zaprojektowanej elastycznej rury, najlepsze lecz drogie rozwiązanie
  • Przy pomocy złącza przegubowego zdecydowanie najdroższe rozwiązanie zalecane przy kortach, boiskach, polach golfowych po których jeżdżą maszyny

 

Co to jest zraszacz statyczny?

Zraszacz wynurzalny statyczny składa się z dwóch elementów: obudowy (korpusu) oraz dyszy. Przyjęło się, że zraszaczem statycznym nazywana jest jest sama obudowa (korpus z tworzywa sztucznego), mimo że do kompletu i działania potrzebna jest jeszcze odpowiednia dysza.

Zraszacze statyczne zaliczane się do zraszaczy krótkiego zasięgu, dlatego są przeznaczone głównie do nawadniania ogrodów przydomowych, niewielkich terenów komercyjnych, małych trawników, które mogą mieć proste ale też bardziej skomplikowane kształty.

 

Zraszacze ogrodowe statyczne

Zraszacze statyczne dają większą elastyczność przy projektowaniu automatycznych systemów nawadniających. Cechą charakterystyczną zraszaczy ogrodowych statycznych jest stosunkowo duży wydatek wody. Zraszacz statyczny, który wyposażymy w standardową dyszę statyczną, a następnie użyjemy go do nawadniania ogrodów przydomowych będzie potrzebował dużo wody. Pozwali nam to na szybkie nawadnianie powierzchni trawnika, ale jednocześnie sprawi, że nasz system nawadniania będzie potrzebował mniej zraszaczy statycznych pracujących w jednej sekcji. 

Zraszacze statyczne do pracy potrzebują ciśnienia od 1,0 do 4,8 bar

Przed zakupem w każdym sklepie koniecznie upewnij się, co jest przedmiotem sprzedaży. Jeśli jest to tylko korpus zraszacza statycznego, pamiętaj o zakupieniu dyszy. Sprawdź również czy kupowana dysza współpracuje z wybranym przez Ciebie zraszaczem. W zamówieniu należy wybrać cały komplet, o czym piszemy wyżej, czyli korpus zraszacza statycznego oraz dyszę.

 

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór dysz. 

Polecamy dysze:

 

 

Jak zamontować zraszacz?

Na dole strony umieszczony jest krótki film, na którym pokazano jak zamontować zraszacz w ziemi.

 

Porównanie zraszaczy z dyszami Hunter MP Rotator z Rain Bird R-Van


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl