Jak zaprojektować nawadnianie ogrodu? cz. 3
Jak zaprojektować nawadanianie ogrodu? cz. 2

Rozrysowanie lokalizacji zraszaczy

Zdecyduj, gdzie będą instalowane zraszacze do dużych, a gdzie zraszacze do małych obszarów. Zraszacze do dużych obszarów należy rozmieścić w odległości od 8 do 12 metrów od siebie. Rozpylacze do małych obszarów należy rozmieścić w odległości od 3 do 5 metrów od siebie. Ten rozstaw pozwoli na nakładanie się na siebie zasięgu zraszaczy, co zapewnia równomierne rozprowadzanie wody. Na jednym obszarze nie należy mieszać ze sobą różnych rodzajów zraszaczy. Nie należy rozmieszczać głowic zraszaczy zbyt daleko od siebie. Należy trzymać się specyfikacji wymienionych w tabelach wydajności zraszaczy umieszczonych na końcu. Rozstaw zależy od wielkości obszaru, który obsługuje dany zraszacz. Ponadto zraszacze należy rozmieścić w taki sposób, aby odległość do pozostałych sąsiednich zraszaczy była taka sama. Skupiając się na jednym obszarze na raz, rozpocznij rozmieszczanie głowic zraszaczy:

Krok 1. Najważniejsze punkty na planie to narożniki. W każdym narożniku nanieś zraszacz o kącie zraszania 90 stopni. Za pomocą cyrkla naszkicuj łuk obrazujący zasięg nawadniania zraszacza.

Krok 2. Jeżeli zraszacze o kącie zraszania 90 stopni nie będą się pokrywać (rozstaw od zraszacza do zraszacza), należy umieścić zraszacz na obwodzie obszaru. Narysuj zasięg nawadniania tych zraszaczy.

Krok 3.Teraz sprawdź, czy zraszacze umieszczone na obwodzie będą pokrywać się ze zraszaczami na przeciwko. Jeżeli tak nie jest, należy pośrodku dodać zraszacz o pełnym zasięgu 360 stopni. Łatwym sposobem na ustalenie położenia tych zraszaczy jest narysowanie prostopadłych linii siatki od jednego zraszacza na obwodzie do drugiego. Ponownie przy pomocy cyrkla wykreśl łuk obrazujący zasięg nawadniania zraszacza, aby upewnić się, że zraszacze obejmują cały obszar.

 

Jak działa elektrozawór nawadniający?


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl